НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Говерла - Волинь 0:0. Не вимучили ###

Говерла - Волинь 0:0. Не вимучили - изображение 1
Говерла - Волинь 0:0. Не вимучили - изображение 2

"Говерла" (Ужгород) - "Волинь" (Луцьк) 0:0

"Говерла": Коваль, Люлька, Ягодінскіс, Шацьких, Качараба, Фещук (Бурдужан 46), Герасим'-юк, Мякушко (Каверін 70), Тудосе, Акакпо, Полянський (Степанюк 46)

"Волинь": Неділько, Матей (Задерецький 79), Немчанінов, Маріотто (Кобахідзе 55), Жуніч, Шабанов, Бікфалві (Селін 90+1), Мемешєв, Федорчук, Бабенко, Сімінін

Попередження: Мякушко 38, Качараба 57 - Федорчук 74, Немчанінов 90

Двічі не програти "Металісту" і вилетіти з Кубка України – то велика прикрість. Якби ужгородці зіграли з харків'янами унічию в чемпіонаті України, то такий результат аутсайдера можна було б розцінювати як його тріумф. Але в Кубку мирових ужгородцям виявилось замало. Тож після дуелі з "Металістом" у "Говерли" не залишилось турнірних перспектив, але додалося впевненості. В принципі, гра закарпатців у Харкові (як, до речі, проти "Металіста" і вдома), була гідною, тож гіркота нищівної поразки від "Динамо" вже не так допікала ужгородцям перед звітним поєдинком. На гру проти "Волині" "Говерла" виходила з оновленими почуттями.

А лучанам, навпаки, Кубок додав головного болю. Не встиг Віталій Кварцяний як слід розібратись у причинах болісної поразки від "Шахтаря" (6:2), як "Волинь" отримала чергову торбу м'ячів уже від "Дніпра".

Говоримо про почуття головних тренерів, так як команди, що сьогодні змагались в Ужгороді, - то команди настрою. Важливий вплив на гру обох колективів мають не тільки тактичні тонкості, кадровий підбір, але й психологічний стан гравців та їх наставників.

Ніяких сюрпризів у складі "Говерли" не було. Як і очікувалось, зліва в захисті вийшов талановитий Тарас Качараба. Сергій Люлька відповідав за протилежний край, а Серж Акакпо та Віталій Ягодінскіс тримали центр захисту. Тудосе – Полянський – кулак у центрі поля. Сергій М'-якушко з Олегом Герасим'-юком відповідали за фланги півзахисту. Максим Шацьких з глибини підтримував Максима Фещука. Коваль традиційно зайняв місце у воротах.

Віталій Кварцний трохи здивував захисною лінією. Приндета не потрапив навіть до заявки, поступившись місцем Дмитру Немчанінову (грав зліва). Шабанов (закривав позицію центрального захисника), Жуніч і Сімінін – звичні імена. Середня лінія і атака мала традиційний вигляд: опорники Бабенко і Федорчук, флангові атакувальні півзахисники Матей і Мемешев, плеймейкер Бікфалві і форвард Маріотто.

Вже за традицією домашній матч "Говерли" почався жваво. Очевидно, В'ячеслав Грозний надає чимале значення швидкому голу, але команді все ніяк не вдається втілити в життя план наставника. Цього разу ужгородці були особливо близькі до мети, але ударові Герасим'-юка після пасу Шацького забракло точності, а Фещук з вигідної позиції пробив надто просто для Неділька.

Активний старт господарів не вибив лучан з колії. Весь перший тайм нагадував гойдалки: напруга виникала то біля одних воріт, то біля інших. Перед вимушеною паузою, пов'язаною з технічними проблемами, ініціативу захопила "Волинь". Після кількох цікавих, але не доведених до логічного завершення атак, слово взяв Ерік, який зі штрафного неподалік від кутового прапорця наважився на прямий удар. Ковалю допомогло те, що ніхто з гравців, що перебували в його володіннях, м'яча не торкнулись.

Після такого обміну люб'язностями гра відсунулась до центру поля, але ненадовго. Команди взяли невеличку паузу для закладення основи під свої наступні атаки. В середині тайму "Говерла" вибухнула моментом імені Акакпо – Шацьких. Захисник виконав націлену довгу передачу на хід нападнику, але Максим трохи програв Недільку у швидкості. Відповідь "Волині" прийшла через кілька хвилин: широка атака лучан увінчалась фланговою передачею в центр і ударом головою Федорчука з середньої дистанції. Коваль і тут зіграв надійно.

Далі гра знову звелася до боротьби за позиції в центрі поля. "Волинь" намагалась більше комбінувати, в той час як "Говерла" використовувала довгі передачі, надіючись закинути м'яча на нападників за спини оборонців "Волині". Ледь не пройшов такий номер в районі 37-ї хвилини – Фещук не зміг втекти від опонента, а потім, прибравши м'яча під себе, Максим не знайшов гострого продовження випаду. "Волинь" притислась до власних воріт, хоча як тільки виникала нагода для контратаки – лучани без зволікань минали центр поля. Але важкої роботи у Коваля до перерви більше не було. Натомість, його візаві Неділько, здійснивши на 43-й хвилині два поспіль сейви, заслужив на звання кращого гравця першого тайму. Спочатку потужно пробивав зі штрафного Полянський, Неділько відбив перед собою і тут же отримав добивання від, здається, Ягодінскіса. Другий сейв вдався ще більш видовищним, аніж перший. Була і третя спроба ужгородців, але, по-перше, Фещук з близької відстані пробив вище воріт, по-друге, там був офсайд.

Доволі непоганий перший тайм давав надію, що після перерви будуть і голи.

В другому таймі змінилася манера гри. Тепер "Волинь" вже не відповідала на атаки "Говерли" своїми випадами. Лучани, на чолі з впевненим Неділько, сконцентрувались на захисті, протидіючи наступу рішучого суперника. На старті тайму Бурдужан, якого Грозний кинув в бій відразу після перерви, міг забивати двічі. Спочатку румун протаранив захист "Волині" і на силу виконав удар, але Неділько обрав правильну позицію і впорався з цим пострілом. А після наступного кутового Бурдужану з вигідної позиції сильний і акцентований удар уже не вдався.

У "Волині" виник момент після помилки Качараби. Відбиваючи подачу кутового, Тарас вибив м'яча прямо на ногу Еріку, який без зволікань завдав сильного удару – вище поперечини. Але то був епізод- "Говерла" виглядала більш цілісно.

Могла доля поєдинку вирішитись на 68-й хвилині, коли М'-якушко втік від опонента і з правого краю штрафного майданчика зручно відкотив в центр під удар Тудосе. Александру відразу пробив, але частокіл ніг захисників '-'-Волині" зупинив політ м'яча. Під кінець поєдинку лучани трохи оживились. Кварцяний додав швидкості Дмитра Задерецького і перевага "Говерли" тепер уже не була такою явною. Цікава атака була на 83-й хвилині: в гостей було достатньо простору. На ударну позицію вивели Еріка, але румун пробив занадто безхитрісно. Ужгородці відповіли ударом Герасим'-юка, але Неділько цього вечора не помилявся.

Надії не оправдались. На гол команди так і не спромоглися, розписавши мирову 0:0 – четверту в звітному турі.